Ten program dla Zaklinaczy boreliozy zrodziły Wasze potrzeby i moje doświadczenie po przeprowadzeniu dziesiątek sesji osób z boreliozą. Duża część z Was potrzebuje na sesjach czegoś więcej niż tylko coachingu czy psychoterapii. Chcecie przeżyć swoje życie z boreliozą jak najlepiej i nie ustajecie w szukaniu wiedzy!
Poszukujecie konkretnych rozwiązań, narzędzi i sposobów radzenia sobie z różnymi aspektami choroby. Pytacie o moje doświadczenia i garniecie się, by czerpać z wiedzy, którą zgromadziłam na bazie 5 lat kontaktu w Centrum Medycznym Wielkoszyński.
Wybierz interesujący Cię temat
- Sesje w programie trwają 60 minut – są krótsze i dzięki temu atrakcyjniejsze cenowo niż moje tradycyjne sesje coachingu i psychoterapii.
- Moduły programu składają się na spójny program dla Zaklinaczy boreliozy dotyczący aspektów fizycznych i psychicznych.
- Na sesjach w programie pracujemy częściowo warsztatowo, a częściowo coachingowo.
- To Ty wybierasz niczym z menu, które moduły i ile modułów potrzebujesz.
- Masz pełną dowolność i układasz z nich własną drogę do zdrowienia.
O wszystkich modułach opowiadam w filmie:
Moduły „dla ciała”:
Moduł 1. – Twoja droga zdrowienia
Gdy jesteś świeżo po diagnozie, masz w głowie zamęt i potrzebujesz zdecydować, którą drogę leczenia wybrać spośród różnych form (ILADS, IDSA, protokoły ziołowe itp.). Cel to ukierunkowanie Cię na taką formę leczenia, w której będzie Ci skutecznie i bezpiecznie.
Moduł 2. – Wybór terapii i aktywności wspierających zdrowie
Chcesz wspomóc swój proces zdrowienia i zyskać większe poczucie sprawczości w chorobie? Możesz zrobić mnóstwo dla poprawy stanu psychofizycznego, zarówno w formie płatnych terapii, jak i zwykłych codziennych rytuałów. Cel to konsekwentne wdrożenie w życie aktywności.
Moduł 3. – Twój indywidualny zdrowy tryb życia
W związku z tym, że zmiana nawyków w czasie choroby wymaga dużo więcej wysiłku i jest obarczona większym ryzykiem porażki, trzeba dokonać je umiejętnie, by rozbudzić trwałą motywację, a nie słomiany zapał. Cel to wybór dobrych dla Ciebie nawyków i wytyczenie trwałej drogi zmiany.
Moduł 4. – Optymalna dieta dla Ciebie – co wybierasz?
We wspieraniu zdrowienia w boreliozie diety mogą być różne. Co więcej poszczególne zalecenia potrafią się wykluczać! Cel modułu to Twój świadomy wybór w gąszczu różnych propozycji w taki sposób, by motywacja do wytrwania ułatwiała zmianę nawyków żywieniowych.
Moduł 5. – Oswoić Herxy, czyli kryzysowe przełomy
Uczysz się, jak konstruktywnie pomagać sobie, gdy pojawia się kryzys zdrowotny i psychiczny w leczeniu. Uczysz się obejmować uwagą ciało i emocje, by świadomie zarządzać sobą i myślami. Cel to zmiana poczucia krzywdy i słabości na postawę i działania wspierające Twoje zdrowienie.
Moduły „dla psychiki”:
Moduł 6. – Co było, nie wróci – żałoba po zdrowiu utraconym i narodziny akceptacji
W tym module pracujemy nad tym, żebyś czuł się mocny, sprawczy i pogodzony ze swoją sytuacją na tyle, by uruchomić w sobie konstruktywne mechanizmy radzenia sobie z chorobą i życiem w chorobie. To niezwykle ważne, bo dopiero zaakceptowanie stanu pozwala coś w życiu zmienić.
Moduł 7. – Co będzie dalej? – oswajanie trudnych emocji (poczucie winy, lęk, smutek, złość, itp.)
Chcesz wspomóc swój proces zdrowienia i zyskać większe poczucie sprawczości w chorobie? Możesz zrobić mnóstwo dla poprawy stanu psychofizycznego, zarówno w formie płatnych terapii, jak i zwykłych codziennych rytuałów. Cel to konsekwentne wdrożenie w życie aktywności.
Moduł 8. – Jak dobrze żyć? – poszukiwanie osobistych punktów mocy w codzienności
Z determinacją wspieram Cię, byś obudził potencjał, jaki w Tobie drzemie. Bo ten potencjał jest zawsze, dopóki żyjemy, nawet jak bywa bardzo ciężko. Przypominam konsekwentnie i nie daję Ci zapomnieć po co robisz to, co robisz i jakie masz z tego korzyści dla Ciebie i być może bliskich.
Moduł 9. – Jak wytrwać? – praca nad motywacją i wytrwałością w procesie zdrowienia
Pracuję z Tobą nad motywacją, żebyś nie schodził/a z drogi, którą wybierasz. Gdy po drodze kuszą Cię łatwe przyjemności i pokusy, czujnie z Tobą trwam przy tym, byś pamiętał, że chwilowa przyjemność nie zapewni na dłuższą metę dobrostanu psychofizycznego.
Moduł 10. – Jak mówić do bliskich? – o komunikacji w chorobie z dbałością o relacje
Gdy chorujesz, choruje cały system Twojej rodziny i bliskich. Chcesz poprawić komfort swój i bliskich, zredukować poziom napięcia, lęku i sprawić, by choroba Was zbliżała, a nie oddalała od siebie? Odpowiednia komunikacja w kwestii choroby to sztuka, której możesz się nauczyć.
—————————————————————-
Jeśli któryś temat porusza Cię i czujesz, że może to być dla Ciebie wartościowa przygoda, zapraszam na sesje. Masz ochotę, to zadzwoń do mnie, żeby dowiedzieć się więcej. Anna Meller, tel. 797 326 797.